Neler yeni
1622143006802.png
Vista'dan bu yana Windows Defender, Windows'a dahildir. Bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar ve diğer olası istenmeyen yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlardan (kötü amaçlı yazılımlar) korumaya yardımcı olmak için arka planda çalışan küçük bir yazılım parçasıdır. Bazı casus yazılım koruması hiç yoktan iyidir ve yerleşiktir ve ücretsizdir! Fakat. Zaten kötü amaçlı yazılımdan koruma sağlayan bir şey çalıştırıyorsanız, defender muhtemelen değerli kaynakları boşa harcayacaktır, aynı anda birden fazla uygulamanın çalıştırılmasına gerek yoktur.

Windows Vista ve üzeri tüm Defender sürümlerindeki sorun, işletim sistemine entegre olması ve görünür veya gizli kaldırma seçeneği olmadan varsayılan olarak yüklenmesidir. Birçok kişi, başka yazılımları kullanmayı tercih ettikleri için sistemlerinden devre dışı bırakmanın veya kaldırmanın yollarını arıyor, örneğin Windows 8 ve 10'da artık Windows Defender'ı tamamen kapatamazsınız. Windows Defender'da Ayarlar'a tıklandığında, yeni Windows Ayarları uygulamasında programın kontrol paneli açılır. Programın gerçek zamanlı korumasını geçici olarak kapatabilirsiniz, ancak bir süre kapalıysa Windows otomatik olarak yeniden açacaktır. Microsoft'un neden Windows Defender'ın bu konudaki davranışını değiştirmeye karar verdiği belli değil. Ancak kesin olan şey, üzerinde çalıştıkları bilgisayarda kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyen kullanıcıları rahatsız edecek olmasıdır. Defender Control, Windows 10'da Windows Defender'ı tamamen devre dışı bırakmanıza izin veren küçük bir Taşınabilir ücretsiz yazılımdır.

Neden kullanmalısınız:
1. Büyük verileri Pc'den Usb'ye kopyalarken veya tersi sırasında, defender'ı devre dışı bırakmak Toplam Kopyalama süresini azaltabilir
2. Kullanıcılar Defender ile antivirüs uygulamaları arasında çelişkiler yaşayabilir
3. Bazı antivirüs programları kullanıcıdan manuel olarak yapmasını ister Windows 10
4'te Windows Defender'ı kapatın veya devre dışı bırakın. Etkinleştirdiyseniz, büyük olasılıkla Windows Defender, bilgisayarınızı her başlattığınızda başlayacaktır. Kaynaklar konusunda yetersizseniz, casus yazılımlarla uğraşmak için kendi yöntemleriniz varsa veya Windows Defender'ın size göre olmadığı sonucuna vardıysanız, devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Yenilikler:
1. [Düzeltildi] – Yanlış Pozitif Sorun
2. [Eklendi] – İstisnalar listesine ekleyin özelliği (Menünün altında)
Yazar
TheKoswog
İndirilme
4
Görüntüleme
390
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating
Üst