Neler yeni

Clubhouse için beklenen Android sürümü çıktı; işte detaylar Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı

  • Konbuyu başlatan TheKoswog
  • Başlangıç tarihi

Kimler bu konuyu okudu ? (Total:0)

T

TheKoswog

Guest
1620672689962.png
Bir anda yıldızı parlayan ancak daha sonra eski popülerliğinden uzaklaşmaya başlayan Clubhouse, Android tarafına da gelmiş durumda.

Şimdiye kadar sadece iOS tarafından olan Clubhouse, an itibarıyla Android platformuna da giriş yaptı. Uygulamaya direkt olarak buradan ulaşılabiliyor.

Uygulamanın Android sürümü ilk olarak ABD’de açılıyor. Daha sonra sürecin diğer İngilizce konuşulan ülkelere açılacağı belirtiliyor. Sonra ise genel global çıkışın yapılacağı aktarılıyor.

Android açılımı ile Clubhouse’un çok ama çok daha geniş bir kitleye ulaşacağı düşünülüyor. Uygulama umuyoruz Android tarafında büyük güvenlik ve gizlilik sorunlarıyla gündeme gelmez.

Firma Clubhouse Android sürümünü hatırı sayılır bir süredir geliştiyor ve beta testlerini yapıyordu.

Clubhouse beklendiği gibi rakipsiz kalmadı​

Sadece ses odaklı bu iletişim yapısını gören Facebook, Microsoft, Spotify ve Reddit gibi devler özelliği hemen kopyaladılar, kopyalamak üzere çalışmaya başladılar.

Daha geçtiğimiz günlerde Instagram’dan bu konuda bir adım geldi. Firma canlı sohbetlere sadece ses ile katılımın önünü araladı.

Hep söylediğimiz gibi Clubhouse’un şu an popülerlik elde ettiği alanı koruması gerekiyor. Ancak şirket şimdiden gündemden düşmeye başlamış durumda.

Süreci içerik üreticiler için maddi hale getiren firma, şimdilik pazarda unutulacak izlenimi oluşturuyor.
 
Üst