Neler yeni

­čôî Google "Kendimi ┼čansl─▒ hissediyorum" Butonu Ne i┼če Yarar?

• Konbuyu ba┼člatan TheKoswog
  • Ba┼člang─▒├ž tarihi

Kimler bu konuyu okudu ? (Total:0)

T

TheKoswog

Guest
1621030413361.png

Normalde GoogleÔÇÖda arama yapt─▒─č─▒n─▒zda arad─▒─č─▒n─▒z kelimelerle ilgili sayfalar size arama sonu├žlar─▒ olarak sunulur. Bu s─▒rada da Google reklamlar─▒n─▒ da sonu├žlarla birlikte sunar. "Kendimi ┼×ansl─▒ Hissediyorum" butonu ise sizi do─črudan en ideal arama sonucuna g├Ât├╝rerek zaman kayb─▒ndan ve reklamlardan kurtar─▒r. Ancak butonun g├Ârevi Google taraf─▒ndan de─či┼čtirilmi┼č, Doodle sayfas─▒na y├Ânlendirilmi┼čtir. Nedenini birazdan a├ž─▒klayaca─č─▒z.

Butonun g├Ârevi de─či┼čmeden ├Ânce ├Ârne─čin GoogleÔÇÖda ÔÇťWebteknoÔÇŁ yaz─▒p arama yapacak olsayd─▒n─▒z, bug├╝n oldu─ču gibi ÔÇťWebteknoÔÇŁ kelimesini i├žeren sonu├žlar─▒ listelenirdi. Ancak "Kendimi ┼×ansl─▒ Hissediyorum" butonuna t─▒klayacak olsayd─▒n─▒z, sizi do─črudan ÔÇťWebteknoÔÇŁ ana sayfas─▒na y├Ânlendirecekti. B├Âylece sizi hem zaman kayb─▒ndan kurtaracak hem de arad─▒─č─▒n─▒z sonuca en k─▒sa yoldan ula┼čman─▒z─▒ sa─člayacakt─▒. Ancak dedi─čimiz gibi buton h├ól├ó yerinde olsa da art─▒k g├Ârevi de─či┼čti.

"Kendimi ┼×ansl─▒ Hissediyorum" butonu 2010 y─▒l─▒nda butonun kullan─▒lmamas─▒ ve GoogleÔÇÖ─▒n reklam gelirlerini baltalamas─▒ sebebiyle Google taraf─▒ndan siteden kald─▒r─▒ld─▒. GoogleÔÇÖ─▒n Kurucu ortaklar─▒ndan Sergey Brin kat─▒ld─▒─č─▒ bir radyo program─▒nda bu butonu internet kullan─▒c─▒lar─▒n─▒n yaln─▒zca %1ÔÇÖlik bir oranda kulland─▒klar─▒n─▒ belirtti.​

├ťst