Neler yeni

Warez/İllegal Paylaşım Nedir?

Kimler bu konuyu okudu ? (Total:0)

London

Cyberwog II Seviye Admin
System II
illegal sitelerdir. Yasal olmayan içerik sadece dizi, film değildir bu bir örnekti. Bir sürü illegal içerik vardır. Örneğin full oyun, full program, mp3, dizi, film, adult … bu gibi şeyleri paylaşmak yasal değildir. Ama dizi, oyun, film, albüm, magazin gibi haberler, oyun demoları, program demoları vs. sitelerde paylaşılabiliyor. Bunlar yasaldır. Anlattığımız gibi indirme ve izleme linki verilirse illegal paylaşım olur. Umarım illegal`in tanımını anlamışsınızdır. Ayrıntılı şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer anlamadıysanız konunun altına yorum yaparak sorunuzu sorabilirsiniz.

İllegal paylaşımlı siteler gün geçtikçe erişimi engellenmektedir. Her ne kadar dns ayarlarıyla veya bazı yöntemlerle o sitelere giriş yapılabilsede sitenin itibarını küçültmektedir bu erişim engellemeleri. O yüzden sitelerinizde illegal paylaşımlar yapmayınız.

Peki warez nedir ? Warez ücretli olan bir şeyi cracklenerek ücretsiz kullanmaktır. İnternette bir çok warez site vardır. Bu yasal değildir. Yani ücretli programları, oyunları vs.. bunları bedavaya kullanmaktır. Warez siteleri ise bu tür ücretli programları full olarak sizlere sunar. Warezin tanımınıda anlamışssınızdır umarım.

Eğer anlamadıysanız konunun altına yorum yapabilirsiniz. İllegal içeriklerden ve warez içeriklerden uzak durmaya çalışmalısınız. Ülkemizde her ne kadar bu işlemin pek fazla hukuksal boyutu yok. Ama siz yinede böyle işlere bulaşmayın derim.
 
Üst