Neler yeni
Göktürk Kurtları

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Android Telefonları Kullanılmaz Hale getiren Duvar Kağıdı

Ryaz

Yeni Üye
Üye
ANDROİD CİHAZLARI ÇÖKERTEN - KİLİTLEYEN KULLANILMAZ HALE GETİREN DUVAR KAĞIDI

Yanlış duymadınız Bi duvar kağıdı Android cihazları kullanılmaz hale getiriyor tek çözüm yolu telefonu sıfırlamak oluyor.

Fakat bunu tahmin ediceğiniz gibi ss alıp we ya galerimize indirip birine atarsak örnek veriyorum

- birine atarsanız bu resmi ve attığınız kişiye Bi şekilde kandırırsanız duvar kağıdı yapması için işe yaramaz sadece ama sadece orjinal ham kaynağından indirip yapmanız gerek sebebi ise şudur.

Her şeyin gayet normal gözüktüğü manzara vb bu fotoğraflar da (fotoğraflar linkde orjinal sayfanın linki) telefonu kullanılmaz hale getirme nedeni ;renk alanı - renk aralığı ve renk uzayı olarak geçen Bi kavram.Günlük hayatta kullandığımız cihazların çok önemli kısmı tüm Android telefonlar ve bütün sürümleri ve hatta intenetin neredeyse tamamı sRGB olan sRGB (esarcibi) olan renk aralığını desteklemektedir.Fotoğrafların linki :

https://www.flickr.com/photos/[email protected]/

Sadece bu siteden yani ham kaynağından cihaza indirip duwar kağıdı yapılması gerek ss alınıp we ya indirilip herhangi Bi sosyal medya da payalşılırsa maalesef işe yaramıyor belirttiğim gibi.Örnek olarak Facebook, Twitter, instgram bu vb sosyal medyaya fotoğraf yüklediğinizde o fotoğrafın renk aralığı otomatik olarak sRGB ye dönüşüyor tabi aynı şey Android cihazları ve sürümleri için de geçerli.

MADEM ANDROİD FOTOĞRAFLARIN RENKLERİNİ AYARLIYOR. NEDEN BU FOTOĞRAF CİHAZI KULLANILMAZ HALE GETİRİYOR (ASIL SORU BURASI) :

Arkadaşlar şaka gibi gelebilir ama sadece tek bir pixel yüzüne telefonu kullanılmaz hale getiriyor.

Google nın Android için geliştirdiği renk motoru, fotoğraftaki tek bir pixeli ideal renk aralığı olan sRGB ye ayarlıyamıyor.

ÖNEMLİ : dediğim gibi çok risklidir duvar kağıdı yaparsanız özellikle Samsung cihazları telefon gg olur. Eğer yaparsanız sorumluluk kabul etmiyorum ve yapmanızı da önermiyorum.

BİLGİ AMAÇLI PAYLAŞIMDIR

TEŞEKKÜRLER
 
Üst