Neler yeni
Göktürk Kurtları

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

⚡️Lucid Rüya Bilinçli Rüya Deneyimi

Ryaz

Yeni Üye
Üye
Kişinin uyku sırasında rüya gördüğünü farkında olması ve rüyasındaki olayları kontrol edebilmesine verilen isim.

Becerebilirseniz mükemmel bir olaydır. Genelde uykudan tam rem evresinde uyandırılıp, tekrar uykuya dalarak gerçekleştirilebilir. hatta rüyalarınıza kaldığınız yerden bile devam edebilirsiniz.
Bilimsel olarak ilk Frederick Van Eden tarafından açıklanmıştır.

Aşağıdakiler sadece kendi deneyimlerim olup hiç bir bilimsel yanı yoktur.

Lucid rüya'nın tehlikeli tarafları'da yok değildir.
Bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebiliyo. Mesela rüya olduğunu biliyorsunuz ama kontrol sizde olmuyor. İlk denemek isteyenler için verebileceğim en iyi tavsiye şudur;

Akşam erken yatın öyle ki sabah güneş doğmadan önce uyanın.
Yüzüstü olmamaya dikkat edin(bu çok zor oluyor işte).Sabah saat 6 civarlarında uyandıktan sonra hemen tekrar gözlerinizi kapatıp ciğerlerinizdeki havayı dışarı verip tekrar uyku moduna geçin. Büyük ihtimalle başarırsınız. ama yine de;
1- konforlu olduğunuzdan emin olun yani yatağınız falan rahat olsun rahat bir pozisyonda uyuyun
2- Odanın sıcaklığı çok yüksek olmasın çok düşükte olmasın
3- En önemlisi bu, odanın havası temiz olsun.

Ve başarılı olursanız güzel şeyler oluyor örneğin rüyanızdayken bilinçli şekilde uçabiliyorsunuz. Ama unutulmaması gerekenler var astral seyahat değil bu sadece rüyada olduğunun farkına varmak. Yani bazı olayların gelişmesini engelleyemiyorsunuz. Bilinç altı sizin kontrolünüze çoğu zaman baskın çıkıyor. Yani siz sadece bilinç altından size sunulan seçenekler arasından seçimler yapıyosunuz (tabii başlarda).
 
Üst